• Tvorba 2019

• 12.marec 2019

V regionálnej súťaži neprofesionychj výtvarníkov"Tvorba 2019," v kategórii insitná tvorba získal žiak  učebného odboru aranžér, Jakub Gazdík, čestné uznanie za výtvarné práce "Zimná krajina I-III."

• Jarné prázdniny

• V dňoch 4.- 8. marca 2019 škola zívala prázdnotou. Žiaci odišli na jarné prázdniny, z ktorých sa vrátili  oddýchnutí a plní elánu do ďalšej práce.

• Čitateľský maratón

• 1.marec 2019

"Škola bez kníh je ako telo bez duše." Táto myšlienka ovplyvnila aktivity v mesiaci marec, ktorý nazývame mesiacom knihy. V priestoroch školskej knižnice prebieha čitateľský maratón, ktorého sa postupne zúčastnia všetci žiaci školy. Cieľom je zlepšiť čitateľskú gramotnosť a rozšíriť slovnú zásobu.

• Karneval a pochovávanie basy

• 1.marec 2019

Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy sa nazýva fašiangy. Je to obdobie radosti, veselosti, hudby, spevu a tanca.Neodmysliteľnou súčasťou fašiangovej zábavy je aj karneval. Aby sme  zachovali toto kultúrne dedičstvo našich predkov, škola bola plná masiek, hudby, tanca a dobrej zábavy. Po vyhodnotení najkrajších masiek sme symbolicky pochovali basu a ukončili fašiangové obdobie. Čas zábav vystriedal 40-dňový pôst.

• Fašiangy na internáte

• 28.február 2019

Čas na zábavu a tanec si dopriali aj žiaci na školskom internáte a urobili si fašiangovú diskotéku s občerstvením. DJ Roman sa postaral o výbornú atmosféru.

• Výstava autorského šperku

• 27 .februára 2019

Dňa 27 .februára 2019 žiaci učebného odboru aranžér navštívili výstavu autorského šperku spojenú s prednáškou o vzniku a pôsobení knihárskej dielne L. Mlichovej v Rosenfeldovom paláci v Žiline.

• Kurz pohybových aktivít

• 18.-22. február 2019

Pre žiakov 2. ročníka, ktorí sa nezúčastnili lyžiarskeho výcviku /oslobodení od TV / bol pripravený náhradný program, bohatý na zaujímavé aktivity:

- prednášky:   PaedDr. O. Lenková - Do krajín málo známych, Ing. L. Bihári - Význam lesov nielen pre priemysel, prednášky športovcov (futbal, basketbal ),

- prezentácie žiakov o zimných športoch,

- hra Boccia, North walking Vodné dielo, cvičenie v  posilňovni, stolové hry, X - box, Showdown.

• Lyžiarsky výcvik

• 18. - 22. február 2019

V rámci Kurzu pohybových aktivít v prírode sa uskutočnil  pre žiakov 2. ročníka lyžiarsky výcvik. Na zasnežených svahoch vo Veľkej Rači sa učili, pod vedením skúsených inštruktorov, základy zjazdového lyžovania.

• Polročné prázdniny

• 1. február 2019

Jednodňové polročné prázdniny boli odmenou za študijné výsledky, ktoré žiaci dosiahli za 1.polrok školského roka. Počas predĺženého víkendu si oddýchli od školských povinností a nabrali nové sily do ďalšej práce.

• Klimatická zmena, hrozba či bežný jav?

• január 2019

Zaujímavú prednášku s aktivitami na enviromentálnu tému odprezentovala pani Baďurová zo Školy ochrany prírody Varín. Žiaci školského internátu diskutovali o príčinách a dôsledkoch klimatických zmien, ako aj o tom, čo môžeme urobiť pre našu planétu my.

• Vianočné prázdniny

• 22. december 2018 - 7. január 2019

Vianoce sú najkrajším obdobím roka. Sú to sviatky pokoja, lásky a vzájomného porozumenia. V tomto duchu si žiaci užívali aj vianočné prázdniny, ktoré tento rok skončili  7. januára.

• Posedenie pod jedličkou

• 20. december 2018

Posedenie pod jedličkou je už tradičným podujatím v našej škole. Tento rok sa uskutočnilo vo štvrtok, 20. decembra, od 8:00 do 11:00 hod. v jednotlivých triedach.

• Ľudové zvyky - svätá Lucia

• 13. december 2018

V kalendári je 13. december sviatkom sv. Lucie. Tento magický dátum v minulosti sprevádzali rôzne zvyky, tradície, obyčaje a my sme si ich v tento deň pripomenuli. "Kúty vymetáme, zlých duchov vyháňame." S týmito slovami chodili tri Lucie, zahalené v bielych plachtách, po všetkých kútoch školy. Na pamiatku nechali horiace sviečky, cesnak a tvár od múky.

• Vianočná kapustnica na internáte

• 13. december 2018

Vianoce sú neodmysliteľne späté s tradičnou kapustnicou. Aj tento rok si ju na internáte pripravili naši žiaci spolu s vychovávateľkami.

• Regionálna súťaž žiakov praktických škôl

• 12. december 2018

Odborné učilište Liptovský Mikuláš pripravilo pre žiakov praktických škôl súťaž s témou: "Aj s mojou pomocou budú u nás Vianoce krajšie". Našu školu reprezentovali Daniela Rovňaníková a Peter Čelko.

• Prednáška Zdravie v staroveku

• 12. december 2018

Žiaci internátu sa zúčastnili prednášky z oblasti zdravého životného štýlu, ktorú usporiadalo Krajské kultúrne stredisko v priestoroch Makovického domu v Žiline.

• Workshop Erazmus+

• 6. december 2018

V spolupráci s Hotelovou akadémiou v Žiline sa v našich priestoroch uskutočnil workshop programu Erazmus+. Do projektu zameraného na práva detí so zdravotným znevýhodnením a ich integráciu sa zapojilo 7 krajín.