• Výstava Za oknami našich zariadení

• 20.september 2019

Žiaci 1. ročníka Praktickej školy navštívili jesennú výstavu "Za oknami našich zariadení" na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja. Sociálne zariadenia zo žilinského kraja prezentovali svoje výrobky s jesennou tématikou. Výstava bola veľmi pekná s množstvom inšpiračných námetov.

• Deň polície

• 12. septembra 2019

Námestie A. Hlinku bolo vo štvrtok plné policajtov i špeciálnej techniky. Polícia nám ukázala na Dni polície ukážky zo svojej činnosti, predviedla svoje psy a kone. Žiaci SŠI v sprievode svojich pedagógov videli simulovaný zásah proti výtržníkom, zásah kukláčov a rukojemnícku drámu. Stretli sa aj so známymi športovcami.

• Účelové cvičenie

• 6. september 2019

V areáli školy sa uskutočnilo prvé a tretie účelové cvičenie. Žiaci školy si zahrali hru boccia, loptové hry a absolvovali prednášky na tému:

1. zdravotná a dopravná výchova,

2. CO -riešenie mimoriadnych situácii,

3. pobyt a pohyb v prírode,

4. aktuálne problémy ľudstva a ich riešenie,

5. technické činnosti a športy.

• Začiatok školského roka 2019/2020

• 2.september 2019

Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020  sa uskutočnilo o 9:00 hod. v budove Spojenej školy internátnej v Žiline. V novom školskom roku prajeme žiakom veľa úspechov, milých stretnutí a príjemných zážitkov.

• Školský výlet

• 27. jún 2019

V tento deň sa stala obec Zástranie ideálnym výletným miestom pre triedy odboru fotograf a predavač. Čaro krásnej prírody a skvelý výhľad na Žilinu ocenili žiaci aj pedagógovia. Spoločne strávili príjemné letné dopoludnie s malou nádielkou húb.

• Slnko v duši

• 19. jún 2019

Pozývame vás na výstavu prác žiakov špeciálnych škôl a zariadení Žilinského kraja, výstavu prác pod názvom Slnko v duši nájdete v Krajskej knižnici v Žiline počas celého leta.

• Účelové cvičenie

• 17.-18.jún 2019

Žiaci 1. a 2. ročníka absolvovali druhé a štvrté účelové cvičenie zamerané na zdravotnú prípravu a dopravnú výchovu,  pohyb a pobyt v prírode, civilnú ochranu a riešenie mimoriadnych udalostí, aktuálne problémy ľudstva, technické činnosti a šport.Účelové cvičenie spestrila svojou prednáškou preventistka PZSR a tiež príslušníci dobrovoľného HZ zo Zbyňova svojimi ukážkami hasičskej techniky.

• Gesto pre mesto

• Podporte aj Vy svojím hlasom projekt s názvom Čítame inak, do ktorého je zapojená naša škola. Hlasovanie prebieha v mesiaci jún, Ďakujeme za každý hlas!

• Parádny deň

• 31. máj 2019

Na ihriskách Spojenej školy na Rosinkej ceste v Žiline, sa uskutočnil už 11. ročník obľúbeného podujatia, na ktorom v nenáročných disciplínach súťažili aj naši žiaci. Za úspešné zvládnutie jednotlivých úloh si mohli  vybrať hodnotné ceny.

• Rozlúčka žiakov 3. ročníka

• 11. jún 2019

Aj tento školský rok sa týždeň pred záverečnými skúškami žiaci 3. ročníka lúčili so školou,  s mladšími spolužiakmi a pedagógmi. Odchod na študijné voľno sprevádzali slzy, plač a vrúcne objatia. Želanie úspešného zvládnutia záverečných skúšok znelo zo všetkých strán.

• Festival zdravia a pohybu

• 31. máj 2019

V tento deň sa žiaci, pedagógovia, MOV zúčastnili zaujímavých aktivít zameraných na pohyb a zdravie. Na viacerých stanoviskách, ktoré sa nachádzali v areáli školy, si žiaci zahrali futbal, jazdili na bicykloch a kolobežkách, hrali kolky a bocciu. Okrem toho ochutnali zdravé raňajky, oboznámili sa o účinkoch bylinných čajov a  o základných pravidlách poskytnovania prvej pomoci. Na záver pani riaditeľka poďakovala žiakom, ktorí úspešne reprezentovali školu  v celoštátnych súťažiach.

• Exkurzia

• 23.máj 2019

Žiaci 3. ročníka SOŠ TPM sa zúčastnili, v rámci odborných predmetov, exkurzie na živnostenskom odbore OÚ v Žiline. Pracovníčka oddelenia ich oboznámila so Živnostenským zákonom a problematikou zakladania živnosti.

• Matematická olympiáda

• 23. máj 2019

Aj tento rok si mohli žiaci našej školy zmerať sily a ukázať vedomosti nadobudnuté v predmete matematika. Vybraní žiaci sa zúčastnili školského kola matematickej olympiády. Najúspešnejšie riešiteľky boli: Ivana Štrkáčová - 1.miesto, Mária Uríková -  2. miesto a  Paulína Jendrušáková - 3.miesto.