• 6424 H manikér - pedikér

• Trojročný učebný odbor manikúra - pedikúra je zameraný na získanie vedomostí z oblasti starostlivosti o ruky a nohy klienta, o  ľudskom tele a iné činnosti súvisiace s odborom.  Do SOŠ  sú prijímaní žiaci, ktorí ukončili deviaty ročník základnej školy a sú zdravotne spôsobilí vykonávať manikúru-pedikúru a sú manuálne zruční.
          • 1. ročník

• Obsah vzdelávania v 1. ročníku  nadväzuje na získané vedomosti z odborných predmetov, ovládajú hygienické predpisy, vybavenie prevádzky manikúry - pedikúry. Manikúru - starostlivosť o nechty, pedikúru - diagnostiku, kúpele, masáž a gymnastiku. Aplikujú gél a gél-lak na prírodné nechty.

• 2. ročník

• Obsah vzdelávania v druhom ročníku je zameraný na odbornejšie výkony. Výstupom na konci školského roka sú výkony: predlžovanie nechtov gélovou technikou, zdobenie nechtov nail-artom. Ovládajú postupy pri ošetrovaní kože a nechtov, vedia použiť ortopedické a zdravotné pomôcky na nohy.

• 3. ročník

• V poslednom ročníku je obsah vzdelávania zameraný na prípravu na záverečné skúšky. Výstupom sú teoretické a praktické poznatky získané počas všetkých troch rokov vrátane ovládania predlžovania nechtov akrylovou technikou, depiláciou horných  a dolných končatín a nové trendy v manikúre a pedikúre.

• Uplatnenie absolventov

• Absolvent trojročného učebného odboru získa vysvedčenie o záverečnej skúške a výučný list.  Ďalej môže pokračovať v dennom alebo večernom nadstavbovom štúdiu. Môže sa uplatniť v službách ako zamestnanec manikúry-pedikúry v malých a stredných firmách ako zamestnanec a živnostník v kúpeľných zariadeniach a hoteloch.

• Tlačivá