• 6492 E 00 praktická škola - remeselné práce

• Škola má žiakom poskytnúť možnosť fyzicky a psychicky dozrieť tak, aby mohli čo najsamostatnejšie žiť v domácom prostredí alebo v chránenom bývaní a pracovať v chránenom pracovisku.

• Všeobecné vzdelávanie

• Všeobecné vzdelávanie zahŕňa slovenský jazyk a literatúru, matematiku, výchovu k mravnosti a občianstvu, hudobnú a výtvarnú výchovu, telesnú a športovú výchovu resp. zdravotnú telesnú výchovu.

• Odborno - praktické predmety

• Vzdelávacia oblasť odborno- praktických predmetov vytvára priestor pre výchovu k zdravému životnému štýlu a zodpovednosti za svoj život. Zahŕňa rodinnú, zdravotnú výchovu, ručné práce a šitie, prípravu jedál a výživu, domáce práce a údržbu v domácnosti.

• Remeselné práce

• Praktická škola, organizačná zložka SŠI, je zameraná na remeselné práce. Učivo má žiakom poskytnúť základné vedomosti a zručnosti z oblasti ľudových remesiel. Učebný obsah jednotlivých remesiel- výšivkárstvo, paličkovanie, práca so šúpolím, drotárstvo a práca s drobným materiálom je prispôsobený individuálnym schopnostiam žiakov. Cieľom je prehĺbiť u žiakov pozitívny vzťah k ľudovým remeslám a vytvoriť predpoklad pre ďalšie, aj celoživotné vzdelávanie.

• Uplatnenie absolventov

• Absolventi praktickej školy získajú základné zručnosti potrebné pre rodinný život a pre prácu v chránených dielňach. Dodržiavajú zásady bezpečnosti a hygieny v jednotlivých oblastiach.

Absolventi praktickej školy majú možnosť pokračovať v študiu na odbornom učilišti.