• Rada školy pri spojenej škole internátnej je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje záujmy školskej správy, rodičov študentov, študentov, pedagogických a nepedagogických pracovníkov v jej kompetencii v oblasti vzdelávania a výchovy. RŠ plní kontrolnú funkciu voči riaditeľstvu SŠI, vyjadruje sa ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa týkajú riadiacej činnosti i fungovania SŠI.

Rada školy SŠI Žilina :

-     uskutočňuje výberové konanie na vymenovanie riaditeľa,

-     navrhuje na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa,

-     predkladá návrh na odvolanie riaditeľa alebo sa vyjadruje k návrhu na odvolanie riaditeľa, návrh na odvolanie riaditeľa predkladá vždy s odôvodnením,

-   vyjadruje sa ku koncepčným zámerom rozvoja školy alebo školského zariadenia a k návrhu na zrušenie školy a školského zariadenia,

-     vyjadruje sa ku všetkým skutočnostiam, ktoré menia alebo regulujú vzťah v organizačnej a vzdelávacej štruktúre školstva v jej kompetencii a to najmä k:

• návrhu na počty prijímaných žiakov.
        • návrhu  na  zavedenie  študijných  a  učebných  odborov  a  zameraní,  na úpravu v učebných plánoch a v skladbe vyučovaných voliteľných a nepovinných predmetov a predpokladaných počtov žiakov v týchto predmetoch.
        • informáciám o pedagogicko-organizačnom a materiálnom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu.
        • správe o výchovno-vzdelávacích výsledkoch školy alebo školského zariadenia.
        • návrhu rozpočtu.
        • návrhu na vykonávanie hospodárskej činnosti školy.
        • správe o výsledkoch hospodárenia školy.

Členovia RŠ :

(za zriaďovateľa)

PhDr. Janka Eldesová
        Ing. Anna Chrenková
        Mgr. Jana Černická
        Mgr. Vladimír Kvaššay

(za pedagogických zamestnancov, úsek TV)

Ing. Juraj Kasman – predseda RŠ

(za pedagogických zamestnancov, úsek OV)

Mgr. Eva Pániková

(za nepedagogických zamestnancov)