• Prijímacie konanie SŠI

• Prijímanie žiakov do SŠI sa koná v zmysle zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v súlade s vyhláškou č. 322/2008 Z.z. o špeciálnych školách v znení neskorších predpisov.

Prijímacie konanie sa koná do organizačných zložiek a súčasti školy:

• Stredná odborná škola pre žiakov s telesným postihnutím

Kritéria prijatia do SOŠ ŽTP

• Odborné učilište

Kritéria prijatia do OU

• Praktická škola

Kritéria prijatia do PŠ

• Školský internát

Kritéria prijatia do ŠI

Postup prijímania na strednú školu:
          1. Podanie prihlášok

Prihlášku vypĺňa výchovný poradca príslušnej základnej školy. Zákonný zástupca a žiak svojím podpisom potvrdia údaje a prihlášku dajú potvrdiť všeobecnému, v prípade potreby odbornému lekárovi. Každý žiak si môže podať 2 prihlášky na 1. kolo prijímacieho konania. Základná škola odošle prihlášky žiakov na strednú školu spravidla do polovice apríla.

V prípade, že záujemca o štúdium základnú školu už nenavštevuje, prihlášku si môže stiahnuť z Knižnice vzorov pedagogickej dokumentácie a dokladov na stránke MŠVVaŠ SR tu. Po vyplnení prihlášky a potvrdení lekárom je potrebné ju zaslať na adresu školy do konca februára.

1. Konanie prijímacích skúšok
          Prijímacie konanie má dve kolá, ktoré budú prebiehať v nasledujúcich termínoch:

1. kolo: 2.5.2024 alebo 6.5.2024,

2. kolo: 18.6.2024.

SŠI pošle pozvánku na pohovor na základe doručenej prihlášky.

Zápis žiakov sa uskutočňuje na základe zápisného lístka, ktorý vydáva základná škola a bez ktorého je zápis neplatný.

Tento školský rok budú žiaci prijímaný bez prijímacích skúšok.

Žiadosť o prijatie do školského internátu si žiak podáva počas prijímacieho konania.

1. Odvolanie

Proti prípadnému neprijatiu žiaka na strednú školu môže zákonný zástupca neplnoletého žiaka/ plnoletý žiak podať odvolanie do 14 dní  od termínu prevzatia rozhodnutia o neprijatí.