• Čiapkový deň

• 1. apríl 2019

"Ak chceš dobrým žiakom byť, bez čiapky nemôžeš v škole ani krok urobiť." V tento medzinárodný deň zábavy mali žiaci povolené nosiť šiltovky, klobúky, šatky a iné prikrývky hlavy aj počas vyučovania.

• Deň učiteľov v Artfore

• 28.marec 2019

Žiaci praktickej školy navštívili s vyučujúcimi kníhkupectvo Artforum v  Žiline. Prehliadkou kníh a ich čítaním si pripomenuli, že marec patrí  knihám a v jeden deň majú sviatok aj ich pedagógovia.

• Celoštátna cukrárska súťaž

• 28.marec 2019

Žiačky učebného odboru cukrár mali možnosť overiť si svoje odborné vedomosti a praktické zručnosti v Celoslovenskej súťaži odboru cukrárenská výroba v Novej Vsi nad Žitavou. V silnej konkurencii obsadili, Martina Murková a Karolína Sádecká,  pekné 2. miesto. Srdečne blahoželáme.

• Návšteva knižnice

• 20. a 21.marca 2019

Kroky žiakov praktickej školy, spolu s triednou učiteľkou Mgr. Ballovou, smerovali do pobočky Krajskej knižnice, na sídlisku Vlčince, v Žiline. V marci, mesiaci knihy, si literatúru priblížili a uctili naozaj mnohými spôsobmi.

• Svetový deň vody

• 22.marec 2019

Svetový deň vody je, každý rok, jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia i pre rozvoj ľudskej spoločnosti. Obliekli sme sa do modrých farieb a symbolicky oslávili tento významný deň.

• Školská súťaž Zenit  - odbor opatrovateľ
          • Školská súťaž Zenit - odbor opatrovateľ

• 13.marca 2019

Žiaci učebného odboru opatrovateľská starostlivosť mali možnosť overiť si svoje odborné vedomosti a praktické zručnosti v školskej súťaži Zenit. 1. miesto obsadila Diana Adamcová. Víťazke srdečne blahoželáme.

Práca opatrovateľov v DSS má dôležité a  nezastupiteľné miesto. Aj napriek tomu, že je fyzicky a psychicky veľmi náročná  ju vykonávajú s láskou  a veľkou trpezlivosťou.

• Tvorba 2019

• 12.marec 2019

V regionálnej súťaži neprofesionychj výtvarníkov"Tvorba 2019," v kategórii insitná tvorba získal žiak  učebného odboru aranžér, Jakub Gazdík, čestné uznanie za výtvarné práce "Zimná krajina I-III."

• Jarné prázdniny

• V dňoch 4.- 8. marca 2019 škola zívala prázdnotou. Žiaci odišli na jarné prázdniny, z ktorých sa vrátili  oddýchnutí a plní elánu do ďalšej práce.

• Čitateľský maratón

• 1.marec 2019

"Škola bez kníh je ako telo bez duše." Táto myšlienka ovplyvnila aktivity v mesiaci marec, ktorý nazývame mesiacom knihy. V priestoroch školskej knižnice prebieha čitateľský maratón, ktorého sa postupne zúčastnia všetci žiaci školy. Cieľom je zlepšiť čitateľskú gramotnosť a rozšíriť slovnú zásobu.

• Karneval a pochovávanie basy

• 1.marec 2019

Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy sa nazýva fašiangy. Je to obdobie radosti, veselosti, hudby, spevu a tanca.Neodmysliteľnou súčasťou fašiangovej zábavy je aj karneval. Aby sme  zachovali toto kultúrne dedičstvo našich predkov, škola bola plná masiek, hudby, tanca a dobrej zábavy. Po vyhodnotení najkrajších masiek sme symbolicky pochovali basu a ukončili fašiangové obdobie. Čas zábav vystriedal 40-dňový pôst.

• Výstava autorského šperku

• 27 .februára 2019

Dňa 27 .februára 2019 žiaci učebného odboru aranžér navštívili výstavu autorského šperku spojenú s prednáškou o vzniku a pôsobení knihárskej dielne L. Mlichovej v Rosenfeldovom paláci v Žiline.

• Kurz pohybových aktivít

• 18.-22. február 2019

Pre žiakov 2. ročníka, ktorí sa nezúčastnili lyžiarskeho výcviku /oslobodení od TV / bol pripravený náhradný program, bohatý na zaujímavé aktivity:

- prednášky:   PaedDr. O. Lenková - Do krajín málo známych, Ing. L. Bihári - Význam lesov nielen pre priemysel, prednášky športovcov (futbal, basketbal ),

- prezentácie žiakov o zimných športoch,

- hra Boccia, North walking Vodné dielo, cvičenie v  posilňovni, stolové hry, X - box, Showdown.

• Lyžiarsky výcvik

• 18. - 22. február 2019

V rámci Kurzu pohybových aktivít v prírode sa uskutočnil  pre žiakov 2. ročníka lyžiarsky výcvik. Na zasnežených svahoch vo Veľkej Rači sa učili, pod vedením skúsených inštruktorov, základy zjazdového lyžovania.

• Polročné prázdniny

• 1. február 2019

Jednodňové polročné prázdniny boli odmenou za študijné výsledky, ktoré žiaci dosiahli za 1.polrok školského roka. Počas predĺženého víkendu si oddýchli od školských povinností a nabrali nové sily do ďalšej práce.