• Majstrovstvá Slovenska ŠO v stolnom tenise 2019

• 7. máj 2019

Naši športovci sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v stolnom tenise 2019 v Bratislave. Odniesli si niekoľko medailí -1 zlatú,4 strieborné a 3 brondzové. Víťazom srdečne gratulujeme.

• Exkurzia v pracovnej dielni DSS

• 3. máj 2019

Žiaci učebného odboru ľudovoumelecká tvorba sa zúčastnili exkurzie v pracovnej dielni DSS Synnomia, na Ulici sv. Gorazda v Žiline. Vyskúšali si tkanie na tkáčskom stave.

• Školská súťaž Zenit - učebný odbor aranžér

• 3. máj 2019

Žiaci učebného odboru aranžér, 2. a 3.ročník SOŠ, mali možnosť overiť si svoje praktické zručnosti v školskej súťaži Zenit. Adriána Turmanová, žiačka III.A, vyhrala so svojou výtvarnou prácou 1. miesto.

• 100. výročie úmrtia generála M.R. Štefánika

• 4. máj 2019

V priestoroch vestibulu školy sme si  pripomenuli významnú slovenskú osobnosť, generála M.R. Štefánika, ktorý tragicky zahynul pred 100 rokmi.

• Májové sviatky na internáte

• 1. - 8. máj 2019

Prvý májový sviatok žiaci z internátu využili  na príjemnú prechádzku do parku Ľ.Štúra. Radosť im robili športové aktivity na workoutovom ihrisku. Potom sa zastavili na pizzu, zmrzlinu a pekný  deň  zavŕšili v zábavnom parku pred OC Dubeň. Druhý májový sviatok uskutočnili spoločné grilovanie v areáli internátu. Zapojili sa do príprav šalátu, mäsa na grilovanie a tiež  dezertu.

• Stavanie mája

• 30. apríl 2019

V predvečer 1.mája stavajú mládenci dievčatám pod okná máje. Táto ľudová tradícia sa udomácnila aj na našej škole. Za sprievodu spevu a tanca dievčatá máj ozdobili farebnými stužkami a chlapci, za pomoci majstrov OV, ho postavili v areáli školy.

• Deň Zeme

• 17. apríl 2019

Deň Zeme sa každoročne  koná 22. apríla. Patrí medzi tie významné dni, ktoré upozorňujú ľudí na zničené životné prostredie a dáva do povedomia, že si máme prírodu  chrániť. Aj naši žiaci a vyučujúci si uctili tento deň rôznymi aktivitami. Zúčastnili sa pútavých prednášok a skrášlili  okolie školy.

• Výstava fotografického salóna STROM

• 17.apríl 2019

Žiaci učebného odboru fotograf navštívili 34. ročník výstavy fotografického salónu STROM v Ružomberku. Na tejto medzinárodnej výstave prevládali fotografie z ciest, krajinka a nechýbala ani voľná tvorba autorov.

• Majstrovstvá Slovenska Špeciálnych olympiád v plávaní

• 11.-12. apríl 2019

Naši športovci sa zúčastnili na Majstrovstvách Slovenska Špeciálnych olympiád Slovensko v plávaní pod vedením Ing.Jantákovej. Chlapci a dievčatá získali v individuálnych disciplínach 3 zlaté, 4 strieborné a 3 brondzové medaily. Všetkým úspešným športovcom blahoželáme.

• Celoslovenská opatrovateľská súťaž

• 10. apríl 2019

Žiačky učebného odboru opatrovateľská starostlivosť sa zúčastnili Celoslovenskej súťaže zručností a odborných vedomostí. V konkurencii deviatich družstiev obsadili, Diana Adamcová a Kristína Danišová, krásne I. miesto. Srdečne blahoželáme!

• Prednes poézie a prózy

• 4. apríl 2019

Na celoslovenskej súťaži žiakov odborných učilíšť a reedukačných centier v prednese poézie a prózy sa v Spojenej škole Hlohovec zúčastnilo 29 súťažiacich. V silnej konkurencii obsadil náš žiak Richard Čaniga krásne 1.miesto v prednese prózy.

• Školská súťaž Zenit - odbor fotograf

• 3.apríl 2019

Žiaci odboru fotograf mali možnosť overiť si svoje praktické zručnosti v školskej súťaži Zenit Témou fotografovania bola krajina. Výherkyni, Emílii Púčkovej, srdečne blahoželáme.

• Čiapkový deň

• 1. apríl 2019

"Ak chceš dobrým žiakom byť, bez čiapky nemôžeš v škole ani krok urobiť." V tento medzinárodný deň zábavy mali žiaci povolené nosiť šiltovky, klobúky, šatky a iné prikrývky hlavy aj počas vyučovania.

• Deň učiteľov v Artfore

• 28.marec 2019

Žiaci praktickej školy navštívili s vyučujúcimi kníhkupectvo Artforum v  Žiline. Prehliadkou kníh a ich čítaním si pripomenuli, že marec patrí  knihám a v jeden deň majú sviatok aj ich pedagógovia.

• Celoštátna cukrárska súťaž

• 28.marec 2019

Žiačky učebného odboru cukrár mali možnosť overiť si svoje odborné vedomosti a praktické zručnosti v Celoslovenskej súťaži odboru cukrárenská výroba v Novej Vsi nad Žitavou. V silnej konkurencii obsadili, Martina Murková a Karolína Sádecká,  pekné 2. miesto. Srdečne blahoželáme.

• Návšteva knižnice

• 20. a 21.marca 2019

Kroky žiakov praktickej školy, spolu s triednou učiteľkou Mgr. Ballovou, smerovali do pobočky Krajskej knižnice, na sídlisku Vlčince, v Žiline. V marci, mesiaci knihy, si literatúru priblížili a uctili naozaj mnohými spôsobmi.

• Svetový deň vody

• 22.marec 2019

Svetový deň vody je, každý rok, jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia i pre rozvoj ľudskej spoločnosti. Obliekli sme sa do modrých farieb a symbolicky oslávili tento významný deň.

• Školská súťaž Zenit  - odbor opatrovateľ
          • Školská súťaž Zenit - odbor opatrovateľ

• 13.marca 2019

Žiaci učebného odboru opatrovateľská starostlivosť mali možnosť overiť si svoje odborné vedomosti a praktické zručnosti v školskej súťaži Zenit. 1. miesto obsadila Diana Adamcová. Víťazke srdečne blahoželáme.

Práca opatrovateľov v DSS má dôležité a  nezastupiteľné miesto. Aj napriek tomu, že je fyzicky a psychicky veľmi náročná  ju vykonávajú s láskou  a veľkou trpezlivosťou.

• Divadelné predstavenie Mastný hrniec

• 13.marec 2019

Žiaci 2. ročníka navštívili divadelné predstavenie " Mastný hrniec," ktoré sa konalo v Dome odborov v Žiline. Poznávanie krásy hovoreného slova  bolo súčasťou aktivít, ktoré sme ogranizovali v rámci mesiaca knihy.