• Kritériá na prijatie žiakov do SOŠ ŽTP Žilina

organizačná zložka, Spojená škola internátna, Fatranská 3321/22, 010 08 Žilina

Prijímanie žiakov do Strednej odbornej školy pre žiakov s telesným postihnutím v Žiline sa bude konať v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v súlade s vyhláškou č. 322/2008 Z. z. o špeciálnych školách v znení neskorších predpisov.

Podmienky prijatia do strednej odbornej školy:

• Úspešné ukončenie 9. ročníka ZŠ.
          • Znížená pracovná schopnosť.
          • Zdravotný stav žiaka – špecifikácia k jednotlivým učebným odborom.
          • Potvrdenie dorastového lekára resp. odborného lekára o  spôsobilosti zaradenia žiaka do príslušného odboru.
          • Učebný odbor  fotograf – digitálny fotoaparát – zrkadlovka alebo bezzrkadlovka.
          • Hodnotenie správania 8. ročník koncoročné vysvedčenie a 9. ročník prvý polrok nie horšie ako veľmi dobré.

Kritéria sú prerokovávané v pedagogickej rade v januári príslušného roku. Vyjadrenie k nim dáva aj Rada školy. So súhlasom zriaďovateľa SŠI určuje riaditeľstvo školy počet žiakov, ktorých možno prijať do prvého ročníka v jednotlivých učebných odboroch. Tento počet sa každý rok mení, informujte sa preto, aké učebné odbory môžeme ponúknuť tento školský rok.

Počet žiakov, ktorých možno prijať do prvého ročníka v školskom roku 2024/2025:

Kód

Názov odboru, odborného zamerania

Počet žiakov

6452 H

fotograf

14

6424 H

manikér – pedikér

0

Všetci žiaci spĺňajúci podmienky prijatia budú prijatí bez prijímacích skúšok na základe študijných výsledkov zo základnej školy. Výsledky žiaka z Monitoru 9 zoberie škola na vedomie, nebudú mať vplyv na prijatie žiaka do zvoleného odboru.

V tlačivách nájdete zoznam osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) a materiálno technického zabezpečenia (MTZ) jednotlivých učebných odborov.

• Tlačivá