• Workshop Šúpoľové bábiky

• 16. október 2019

Naši žiaci odboru aranžér sa na workshope šúpoľových bábik vydali na cestu k tradíciám našich predkov a objavili svoj skrytý talent. Kukuričné listy, čiže šúpolie sa zdajú byť bezcenným odpadom. Je až impozantné, čo z nich pod rukami našich žiakov vzniklo.

• Fotoforum Ružomberok 2019

• 16. október 2019

Žiaci odboru fotograf sa zúčastnili 52. ročníka výstavy medzinárodného salónu umeleckej fotografie Fotoforum Ružomberok 2019. Tradične prevládali na fotografiách krajinky, nechýbali ani portréty či fotografie zo spoločenských udalostí. Práce autorov zo Slovenska a iných krajín oslovili nielen žiakov, ale aj majstrov OV fotograf.

• Súťaž Zelený svet

• 1. október 2019

Žiak našej školy Jakub Gazdík získal hlavnú cenu v medzinárodnej výtvarnej súťaži Zelený svet pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR a Slovenskej agentúry životného prostredia. Kresbou vyjadril svoj postoj k stavu ovzdušia, k jeho významu pre náš život.

• Noc výskumníkov

• 27.september 2019

Žiaci 2. ročníka Praktickej školy sa zúčastnili akcie Žilinskej univerzity Noc výskumníkov. V priestoroch OC Mirage mali možnosť vidieť vedecké stánky a prezentácie Žilinskej univerzity, Univerzity Komenského z Bratislavy, ale aj inovatívne firmy.

• Výstava Za oknami našich zariadení

• 20.september 2019

Žiaci 1. ročníka Praktickej školy navštívili jesennú výstavu "Za oknami našich zariadení" na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja. Sociálne zariadenia zo žilinského kraja prezentovali svoje výrobky s jesennou tématikou. Výstava bola veľmi pekná s množstvom inšpiračných námetov.

• Deň polície

• 12. septembra 2019

Námestie A. Hlinku bolo vo štvrtok plné policajtov i špeciálnej techniky. Polícia nám ukázala na Dni polície ukážky zo svojej činnosti, predviedla svoje psy a kone. Žiaci SŠI v sprievode svojich pedagógov videli simulovaný zásah proti výtržníkom, zásah kukláčov a rukojemnícku drámu. Stretli sa aj so známymi športovcami.

• 6. september 2019

V areáli školy sa uskutočnilo prvé a tretie účelové cvičenie. Žiaci školy si zahrali hru boccia, loptové hry a absolvovali prednášky na tému:

1. zdravotná a dopravná výchova,

2. CO -riešenie mimoriadnych situácii,

3. pobyt a pohyb v prírode,

4. aktuálne problémy ľudstva a ich riešenie,

5. technické činnosti a športy.

• Začiatok školského roka 2019/2020

• 2.september 2019

Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020  sa uskutočnilo o 9:00 hod. v budove Spojenej školy internátnej v Žiline. V novom školskom roku prajeme žiakom veľa úspechov, milých stretnutí a príjemných zážitkov.

• Školský výlet

• 27. jún 2019

V tento deň sa stala obec Zástranie ideálnym výletným miestom pre triedy odboru fotograf a predavač. Čaro krásnej prírody a skvelý výhľad na Žilinu ocenili žiaci aj pedagógovia. Spoločne strávili príjemné letné dopoludnie s malou nádielkou húb.

• Slnko v duši

• 19. jún 2019

Pozývame vás na výstavu prác žiakov špeciálnych škôl a zariadení Žilinského kraja, výstavu prác pod názvom Slnko v duši nájdete v Krajskej knižnici v Žiline počas celého leta.

• 17.-18.jún 2019

Žiaci 1. a 2. ročníka absolvovali druhé a štvrté účelové cvičenie zamerané na zdravotnú prípravu a dopravnú výchovu,  pohyb a pobyt v prírode, civilnú ochranu a riešenie mimoriadnych udalostí, aktuálne problémy ľudstva, technické činnosti a šport.Účelové cvičenie spestrila svojou prednáškou preventistka PZSR a tiež príslušníci dobrovoľného HZ zo Zbyňova svojimi ukážkami hasičskej techniky.

• Gesto pre mesto

• Podporte aj Vy svojím hlasom projekt s názvom Čítame inak, do ktorého je zapojená naša škola. Hlasovanie prebieha v mesiaci jún, Ďakujeme za každý hlas!

• Parádny deň

• 31. máj 2019

Na ihriskách Spojenej školy na Rosinkej ceste v Žiline, sa uskutočnil už 11. ročník obľúbeného podujatia, na ktorom v nenáročných disciplínach súťažili aj naši žiaci. Za úspešné zvládnutie jednotlivých úloh si mohli  vybrať hodnotné ceny.

• Rozlúčka žiakov 3. ročníka

• 11. jún 2019

Aj tento školský rok sa týždeň pred záverečnými skúškami žiaci 3. ročníka lúčili so školou,  s mladšími spolužiakmi a pedagógmi. Odchod na študijné voľno sprevádzali slzy, plač a vrúcne objatia. Želanie úspešného zvládnutia záverečných skúšok znelo zo všetkých strán.

• Festival zdravia a pohybu

• 31. máj 2019

V tento deň sa žiaci, pedagógovia, MOV zúčastnili zaujímavých aktivít zameraných na pohyb a zdravie. Na viacerých stanoviskách, ktoré sa nachádzali v areáli školy, si žiaci zahrali futbal, jazdili na bicykloch a kolobežkách, hrali kolky a bocciu. Okrem toho ochutnali zdravé raňajky, oboznámili sa o účinkoch bylinných čajov a  o základných pravidlách poskytnovania prvej pomoci. Na záver pani riaditeľka poďakovala žiakom, ktorí úspešne reprezentovali školu  v celoštátnych súťažiach.

• Exkurzia

• 23.máj 2019

Žiaci 3. ročníka SOŠ TPM sa zúčastnili, v rámci odborných predmetov, exkurzie na živnostenskom odbore OÚ v Žiline. Pracovníčka oddelenia ich oboznámila so Živnostenským zákonom a problematikou zakladania živnosti.

• Matematická olympiáda

• 23. máj 2019

Aj tento rok si mohli žiaci našej školy zmerať sily a ukázať vedomosti nadobudnuté v predmete matematika. Vybraní žiaci sa zúčastnili školského kola matematickej olympiády. Najúspešnejšie riešiteľky boli: Ivana Štrkáčová - 1.miesto, Mária Uríková -  2. miesto a  Paulína Jendrušáková - 3.miesto.